CF Villarreal pokonał Manchester United a następnie zdobył puchar! Bardzo duże doznania w pojedynku finałowym turnieju europejskiej ligi!

CF Villarreal pokonał Manchester United a następnie zdobył puchar! Bardzo duże doznania w pojedynku finałowym turnieju europejskiej ligi!

Ogromna ilość fanów piłki nożnej wyczekuje na finałowe rozgrywki najbardziej rozpoznawalnych turniejów i nie jest to tajemnicą. Za dwa tygodnie startować będą Starego Kontynentu mistrzostwa, co oznacza iż będziemy obserwatorami sporej liczny spotkań piłkarskich. Jednak zanim to się stanie czekają na nas batalie finałowe w oglądanych najchętniej klubowych zmaganiach. Poznaliśmy już wygranego tego turnieju, gdyż jedna z finałowych batalii jest już za nami. O rozgrywkach europejskiej ligi oczywiście tutaj mowa. Po finale Ligi Europejskiej nadejdzie czas na odkrycie wygranego w Lidze Mistrzów, lecz w tym momencie chcemy skupić się na tych pierwszych rozgrywkach. Przeciwko sobie stanęły ekipy United z Manchesteru a także Villarreal CF. Obecność tych dwóch klubów w finałowej batalii oznaczała, iż na fanatyków piłkarskich czekało niesamowite widowisko. Ten mecz był w rzeczywistości genialny.

Finałowy mecz turnieju europejskiej ligi odbył się na obiekcie gdańskiej Lechii w naszym kraju i powinniśmy mieć ten fakt na uwadze. Dla naszego kraju to z całą pewnością olbrzymi zaszczyt, iż szansę mieliśmy przywitać dwie tak bardzo dobre drużyny. Szkoleniowcem ekipy Villarreal CF jest Emery, który jest znany z faktu, iż potrafi wygrywać w finałowych rozgrywkach turnieju europejskiej ligi. Pomimo to, iż trenowany przez niego zespół nie był faworyzowany w pojedynku z Czerwonymi Diabłami, to właśnie oni strzelili otwierającą wynik bramkę w tym pojedynku. Ole Gunnara Solskjaer'a piłkarze dostali szansę aby wyrównać. Remisowym wynikiem się skończył ten mecz i dlatego też arbiter prowadzący mecz był zmuszony zaprosić oba zespoły na dodatkowy czas gry. Piłki nożnej fani podczas dodatkowego czasu gry nie mieli okazji podziwiać goli i dlatego arbiter prowadzący mecz zaprosił graczy na konkurs jedenastek. Jedenastki zawierają dużo losowości i warto zwrócić uwagę na to. Podczas tego pojedynku skuteczniejszą drużyną był Villarreal CF szkolony przez Emery'ego, który zwyciężył wynikiem jedenaście do dziesięciu. Naprawdę porywający to był konkurs jedenastek. O zwycięstwie drużyny z Hiszpanii zadecydowało nie strzelenie karnego Davida de Gea, czyli bramkarza Manchesteru United.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy