Fenomenalne rozstrzygnięcie a także incydent faworytów do tytułu podczas wyścigu GP Włoch! Ricciardo Daniel wygrał na włoskiej ziemi, a Norris Lando ugrał miejsce drugie!

Fenomenalne rozstrzygnięcie a także incydent faworytów do tytułu podczas wyścigu GP Włoch! Ricciardo Daniel wygrał na włoskiej ziemi, a Norris Lando ugrał miejsce drugie!

Obecnie trwający sezon Formuły 1 jest niesamowicie pociągający i należy mieć świadomość tego. Rywalizacja o światowy czempionat jeśli chodzi o ostatnie sezony opanowana była przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładniej mówiąc Hamiltona. W minionym sezonie zawodnik z Wielkiej Brytanii zdobył siódmy tytuł mistrza świata, co zagwarantowało mu okazję zrównania się w ilości mistrzostw z fantastycznym Schumacherem Michaelem. W trwającym właśnie sezonie kierowca pochodzenia brytyjskiego już nie ma aż tak łatwo w drodze po kolejny mistrzowski tytuł Formuły 1. Spowodowane to zostało pokazaniem się w stawce zawodników Verstappena, który także marzy o tym, żeby sięgnąć po tytuł mistrza F1. Od pierwszego wyścigu batalia pomiędzy tymi zawodnikami jest naprawdę zaciekła i naprawdę ciężko wskazać który z nich pod koniec sezonu sięgnie po tytuł mistrzowski. Następną odsłoną batalii tych dwóch zawodników był wyścig we Włoszech, a więc GP Monzy. To naprawdę przyjemny tor dla dużej grupy kierowców, a w trakcie tego weekendu w bolidzie zjawił się Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który zachorował na COVID.

Eliminacyjne zmagania do wyścigu o GP Monzy zagwarantowały fanom siedzącym na widowni sporo doznań. Fantastyczną rywalizację, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo a także Verstappen zafundował fanom pierwszy zakręt niedzielnego ścigania. Niezwykle ważne dla końca wyścigu były odwiedziny kierowców w serwisowej alei. Właśnie po wymianie opon doszło do zaskakującego wypadku. Obecny mistrz a także Verstappen walczyli w naprawdę wąskim zakręcie i w momencie, gdy wydawać się mogło, że jest to koniec walki, zawodnicy najechali na siebie kołami, a bolid kierowcy Red Bulla wylądował na samochodzie prowadzonym przez Hamiltona. To na pewno była zaskakująca chwila dla widzów motoryzacji obserwujących na widowni, lecz żadnemu z nich nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kierowcy zespołu McLarena, którzy skończyli wyścig niedzielny na dwóch najwyższych pozycjach umiejętnie skorzystali najbardziej na tej sytuacji. Wyścig niedzielny wygrał Ricciardo, a na lokacie numer dwa dojechał Lando Norris. To z całą pewnością fenomenalne dokonanie dla zespołu z Wielkiej Brytanii.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy