Macedońska drużyna wygrywa i gwarantuje sobie awans do meczu finałowego turnieju barażowego z narodową drużyną Portugalii!

Macedońska drużyna wygrywa i gwarantuje sobie awans do meczu finałowego turnieju barażowego z narodową drużyną Portugalii!

Bez najmniejszych wątpliwości futbolowi sympatycy zdążyli przyzwyczaić się do tego, iż co jakiś czas w świecie futbolu trafiają się niespodzianki. W dziejach piłkarskich już naprawdę często zyskiwaliśmy szansę śledzić starcia, podczas których określony był murowany faworyt, a w ostatecznym rozrachunku wygrywała przeciwna drużyna. Światowe mistrzostwa w Katarze odbędą się w 2022 roku, a zmagania eliminacyjne do tego turnieju zakończyły się w listopadzie poprzedniego roku. Pozostało kilka wolnych miejsc, o które toczą bój drużyny z Europy i w pierwszych meczach barażowego turnieju mogliśmy liczyć na wiele niezwykłych emocji. Do wielkiego finału swojej barażowej drabinki awansowała reprezentacja polska piłkarska, gdyż Rosja została ukarana walkowerem z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W finale turnieju barażowego nasi gracze będą rywalizować z drużyną narodową Szwecji. Bez najmniejszych wątpliwości kibice kadry Włoch liczyli na dostanie się do światowych mistrzostw, które będą miały miejsce w Katarze. Jednak znacznie inne plany mieli zawodnicy narodowej reprezentacji Macedonii i zdecydowali się zagwarantować wielką niespodziankę.

Reprezentacja Włoch była w tym pojedynku drużyną o wiele lepszą i trzeba to zaznaczyć. Jednak przez całe spotkanie nie potrafili udowodnić tego bramką. Dominacja w strzałach narodowej kadry Włoch była przepotężna, jednak wszystko prowadziło do tego, że arbiter tego pojedynku będzie musiał zaprosić graczy na dodatkowy czas gry. W ostatnich minutach meczu na strzał zza szesnastki zdecydował się jednak Trajkovski Aleksandr. Były piłkarz FC Palermo na pewno nie liczył na to, że jego strzał umożliwi ogranie narodowej kadry Włoch i da jego drużynie promocję do kolejnej fazy barażowych zmagań. To była gigantyczna tragedia dla piłkarzy z Włoch. Aktualni mistrzowie Starego Kontynentu bez najmniejszych wątpliwości liczyli na to, iż dadzą radę zajść bardzo wysoko na mistrzostwach świata w Katarze. Muszą jednak czekać kolejne 4 lata z nadziejami na zwycięstwo mistrzostw świata, ponieważ w tym roku lepszą kadrą była drużyna Macedonii. Macedońska drużyna narodowa będzie się mierzyć z narodowym zespołem Portugalii w finałowym meczu baraży.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy