Polska narodowa kadra w siatkówkę zdobywa srebrny medal mundialu, po tym jak odniosła porażkę z zespołem narodowym Włoch!

Polska narodowa kadra w siatkówkę zdobywa srebrny medal mundialu, po tym jak odniosła porażkę z zespołem narodowym Włoch!

Bardzo dużo wielbicieli siatkówki doskonale rozumie, jak kluczowym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. To wiedzą przede wszystkim wielbiciele tej sportowej dyscypliny z naszego kraju, gdyż polska drużyna w siatkówkę od lat triumfuje na międzynarodowych turniejach. Nikogo więc nie dziwi to, że w Polsce zapanowała euforia, kiedy ogłoszono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Turniej pierwotnie miał zostać zorganizowany w Rosji, lecz z uwagi na działania terrorystyczne organizacja została zabrana Rosjanom. Federacja siatkarka FIVB nie zamartwiała się jednak, ponieważ Polska już wielokrotnie udowodniła, że potrafi organizować turniej o tak wysokiej randze. Przed ośmioma laty w Polsce też odbywały się mistrzostwa świata i wtedy polska kadra narodowa w siatkówkę wygrała tam złoto. Większość wielbicieli liczyła na to, iż i teraz będzie identycznie.

Trzeba przyznać to, iż narodowa kadra Polski w siatkówkę od początku światowych mistrzostw radziła sobie doskonale. Bez większych problemów ogrywaliśmy kolejnych przeciwników i mogło wydawać się, iż jesteśmy na dobrej ścieżce do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego. Po pięciosetowym boju w półfinałowym spotkaniu zwyciężyliśmy brazylijską drużynę narodową wynikiem 3 do 2. Reprezentacja narodowa Włoch była przeciwnikiem polskiej kadry narodowej w meczu finałowym mistrzostw świata. Jest to bez cienia wątpliwości ekipa, w której znaleźć można kilku świetnych zawodników. Udowodnili oni na polskich parkietach, że w nadchodzących latach trzeba będzie się z nimi liczyć. pojedynek finałowy świetnie rozpoczęła polska drużyna narodowa, zwyciężając w secie numer jeden rezultatem 25 do 22. Jednak następne odsłony to był popis gry włoskiej reprezentacji narodowej. Bardzo duża liczba pomyłek z naszej strony i naprawdę skuteczna gra narodowej drużyny Włoch doprowadziła do tego, iż to właśnie oni zwyciężyli w meczu finałowym wynikiem 1:3. W rozrachunku końcowym drużyna polska wywalczyła drugą lokatę na światowych mistrzostwach i należy podkreślić to, iż to również jest gigantyczny sukces.|Drużyna narodowa Polski ostatecznie wywalczyła miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach i trzeba podkreślić, iż to także jest ogromny sukces.|miejsce drugie na światowych mistrzostwach w rozrachunku końcowym wywalczyła polska reprezentacja i trzeba podkreślić fakt, iż to też jest wielki sukces.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy