Porażka polskiego zespołu z czeską kadrą w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024!

Porażka polskiego zespołu z czeską kadrą w pierwszym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024!

Porażka piłkarskiej polskiej reprezentacji w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - doskonałe spotkanie reprezentacji Czech!

Ubiegły mundial w wykonaniu polskiego zespołu narodowego nie był zbyt udany. Oczywiście nasi zawodnicy byli w stanie awansować do fazy play-off, jednak nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Piłkarscy fani z naszego kraju zgodnie uważali, iż jest konieczna zmiana na pozycji szkoleniowca. I chociażby z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym selekcjonerem kadry narodowej Polski, a jego pierwszym istotnym przeciwnikiem była czeska reprezentacja narodowa. Było to pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Mistrzostw Europy 2024 i niesamowicie ważne było to, żeby zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastroje w polskiej kadrze były fenomenalne, lecz weryfikacja przyszła bardzo szybko. Już po 3 minutach pojedynku kadra narodowa Czech bowiem dała radę zdobyć dwie bramki. Zarówno dla piłkarzy, jak i fanów zebranych na trybunach w Pradze to było gigantyczne zaskoczenie. Zawodnicy reprezentacji narodowej Czech od początku prezentowali się dużo lepiej od naszych piłkarzy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej połowie się to zmieni. Drużyna polska wyglądała trochę lepiej w drugiej odsłonie starcia, jednakże to piłkarze z Czech zdobyli gola numer trzy. Zdobywcą gola numer trzy w 64. minucie był Jan Kuchta. Zawodnicy polskiej kadry udało im się strzelić jedynie jedną bramkę na trzy minuty przed końcem meczu. Warto zaznaczyć to, iż ten mecz w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski był tragiczny. Szkoleniowiec z Portugalii Fernando Santos na pewno nie w ten sposób debiut w reprezentacji Polski. Reprezentacja Polski będzie się mierzyć z narodową kadrą Albanii w drugim spotkaniu eliminacyjnych zmagań. W tym pojedynku drużyna polska musi odnieść wygraną.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy